Malí hasiči ze Stanislavic v nových mundůrech a s novými prostředky díky SRDCOVCE

13.06.2015 10:21

Práce s dětmi a mládeží má v hasičském sboru Český Těšín – Stanislavice dlouholetou tradici. Na podzim loňského roku, kdy jsme dávali dohromady nové družstvo „Přípravka Stanislavice“ sestavené z řad nejmenších dětí a to ve věku 3-6 let jsme přemýšleli, jak se nám podaří zabezpečit pro naše nejmladší svěřence nové dresy, přilby a technické prostředky. Uvědomovali jsme si, že jde hlavně o bezpečnost dětí při trénincích a soutěžích. Jedno z možných řešení bylo zpracovat projekty a věřit, že budeme mít štěstí a mezi spoustou žadatelů o finanční příspěvky uspějeme. Podařilo se!

Velitel SDH Český Těšín – Stanislavice pan Marek Martynek zpracoval projekt „Přes překážku s novými technickými prostředky o krůček blíž k ještě lepším výsledkům“ a pan Pavel Hála projekt s názvem „Družstvo Přípravka Stanislavice v novém hasičském mundůru“ a tyto zpracované žádosti o poskytnutí nadačního příspěvku podali v rámci MiniGrantu SRDCOVKA NOKD. Oba projekty byly k velké radosti nás všech schváleny a nastal čas realizace. Z důvodu ochrany zdraví a bezpečnosti dětí jsme sázeli na kvalitu. Vybrali jsme tedy velice kvalitní dětské přilby CAMP ARMOUR Junior, našli firmu, která nám ušila krásné dětské montérky na míru s laclem opatřené žlutými reflexními pruhy a nápisem HASIČI a byli i ochotni nám zde vyšít logo Nadace OKD, abychom ukázali, díky komu se naši malí svěřenci mohou pyšnit tak úžasnými mundůry. K úplné dokonalosti celého dětského mundůru patří ještě bavlněné trika s vyšitým nápisem SDH STANISLAVICE. Děti jsme tedy nejen krásně oblékli, ale snažíme se pro ně získat i technické vybavení, které bude pro náš malý „hasičský potěr“ přizpůsobené z hlediska váhy, bezpečnosti a tedy celkové použitelnosti prostředků. Z finančních prostředků získaných díky projektu našeho velitele pana Martynka jsme pořídili džberové stříkačky a sací koš, které využijí i další naši svěřenci z kategorie mladší a starší žáci. Byl zakoupen sací koš sport, jehož výhodou je, že je velice lehký a všichni tuto skutečnost ocení, hlavně ale ti nejmenší, protože pro ně je opravdu těžké se potýkat s každým dekem navíc. Džberové stříkačky, které byly zakoupeny nahradily staré plastové a opět zde oceníme to, že je s nimi snadnější manipulace. Nejsou sice lehčí, ale stabilnější, což je důležité při vývinu síly při nástřiku na cíl. Písty jsou kvalitnější a jdou mnohem lehčeji.

Rok co rok se snažíme obměňovat technické prostředky a překážky a zabezpečit tak pro naše svěřence bezpečné sportovní zázemí. Toto jde ale bez finančních prostředků velmi těžko a proto patří velký dík Nadaci OKD, že podporuje neziskové organizace a plní tak sny nejen dětem, ale i dospělým.

Pavlína Pinkavová